Az életvitel fejlesztése voltaképp egy önismereti utazás, melyre meghatározott céllal indulunk. A jelen megoldandó feladataira és azok jövőbeli megoldásaira koncentrálunk, miközben új meglátásokat, támpontokat találsz az elakadásaid mélyebb megértéséhez, így a lehetséges feloldásaikhoz is. Segítségével új szemszögből láthatod az élethelyzeted, tisztázhatod érzéseidet és bármilyen nehézségről legyen is szó, segít megtalálni a saját megoldásaid, megkeresni a feléjük vezető személyes utadat, inspirálva a sikerhez szükséges változásokat, változtatásokat.
Utóbbira utal a proaktív jelző is. A proaktivitás alapvetően a helyzetek feletti irányítás vállalását jelenti – ahelyett, hogy csak igazodnánk a kialakult helyzethez, vagy várnánk az eseményekre, mi magunk idézzük elő a változásokat, alakítjuk az életünket..
Maga a folyamat coachingszemléletű, személyre szabott, vezetett segítő beszélgetések – és gyakorlatok – sorozata, melyben kísérőd, útitársad vagyok.
A konzultációk során először abban segítelek, hogy megfogalmazd céljaid, és az ezek elérését akadályozó nehézségeket. Később abban támogatlak, hogy rájöjj, mit és hogyan kell másképpen tenned ahhoz, hogy áttörést érj el céljaid megvalósításában. Végül visszajelzéseimmel biztosítom, hogy a közösen kijelölt úton maradj, megtedd az eltervezett változtatásokat és elérd a céljaidat. Mindezt könnyed, közvetlen, nyílt és őszinte légkörben.
A folyamat során alapvetően a személyes képességeket, meglévő erősségeket azonosítjuk és fejlesztjük, ezzel segítve a továbblendülést, az elakadások, problémák megoldását. Azt vesszük alapul, hogy saját élethelyzetedet a legpontosabban te ismered, az előtted álló feladatokra a legjobb megoldással, megoldásokkal te rendelkezel. Én fejlesztő támogatást nyújtok, kérdéseimmel, eszközeimmel segítelek hozzá a megoldásaid megtalálásához és a cél eléréséhez.
Miben segíthetek?
Néhány példa arra, hogy mely területeken segíthet az életvitel fejlesztése:
- Énkép és tudatosság fejlesztése
- Szerepeink megélése, összehangolása
- Önállósággal, életvezetéssel kapcsolatos elakadások
- Kommunikációs nehézségek
- Kapcsolódások, társas kapcsolatok problémái
- Stressz kezelése
- Munkahelyi és karrier kérdések
- Konfliktuskezelés fejlesztése
A coachingszemléletű folyamat eredményeként nem csak azok a területek fejlődnek, amelyek az aktuálisan kitűzött célhoz szorosan kapcsolódnak. Az újonnan kialakuló megküzdési stratégiák, a megoldásközpontú gondolkodásmód beépül a mindennapjainkba, gördülékenyebbé és hatékonyabbá téve a nehézségekre adott reakcióinkat, az elakadásokon való túljutást.
Fontos, hogy ez a folyamat nem terápia, nem célja múltbéli traumák feldolgozása, nem alkalmas pszichés, mentális problémák kezelésére. Amenniyben arra jutunk, hogy ilyen jellegű problémák akadályoznak céljaid elérésében, további szakemberek bevonása válik szükségessé.
Hogyan segíthetek?
Az első beszélgetés alkalmával kibontjuk a helyzetet, amit hozzám hoztál – vagy ami hozzám hozott -, kitűzzük a célt, ami felé el szeretnél indulni. A folyamat során azonosítjuk azokat a tényezőket, amelyek eddig gátoltak a cél elérésében, megkeressük az erőforrásokat, melyek segítségedre lehetnek, megismerjük a helyzettel kapcsolatos érzéseidet, stratégiát készítünk az elakadás feloldására.
Beszélgetéseink során a jelen feladataira és a jövőben elérendő eredményekre koncentrálunk, a múltat csak annyiban érintjük, amennyiben azt a helyzet megértése, az okok feltárása szükségessé teszi – de nem vájkálunk benne, hiszen ez nem terápia. A te életed kihívásaira keressük a te lehető legjobb válaszaidat, megoldásaidat – ez tehát nem is tanácsadás.
Partnered, kísérőd vagyok a céljaid felé vezető úton, a jól és jókor feltett kérdések és gondolatébresztő gyakorlatok mellett ismereteimmel, gyakorlati ötletekkel is támogatlak döntéseid meghozatalában és kivitelezésükben. Fontos tudnod azt is, hogy titoktartási kötelezettségem van, az általam is követett etikai szabályokról itt olvashatsz bővebben.
Hogyan jelentkezhetsz?
A konzultációkon, beszélgetéseken való részvétel előzetes egyeztetéshez kötött. A célok eléréséhez szükséges konzultációk száma, gyakorisága az egyéni élethelyzet és természetesen maguknak a céloknak a függvénye.
Ha tehát engem szeretnél segítődnek választani, az első lépés, hogy felvedd velem a kapcsolatot.
Az első beszélgetésünk során megismerkedünk, megkeressük a közös hangot. Te elmondod, miben szeretnéd ha a segítségedre lennék, és ez alapján közösen kitűzzük az első célt. Ennek fényében megállapodunk, hogy hány alkalmat szánunk a munkára, milyen időközönként és milyen formában – online, vagy személyesen, netalán csoportosan – fogunk dolgozni rajta, és természetesen pontosítjuk az anyagi kereteket is.
[otw_shortcode_button href=”http://mathbarbara.hu/kapcsolat/” size=”medium” bgcolor=”#541f46″ icon_position=”left” shape=”square” border_color=”#441a38″]Érdeklődöm![/otw_shortcode_button]