Kismama életmód mentor
Az inzulinrezisztencia és a PCOS – sajnos és szerencsére – egyre több kismamát is érint. Sajnos, hiszen egyre többeknél derül fény ilyen fajta problémákra. És szerencsére, hiszen ma már ezek az állapotok kezelhetőek, hogy ne állhassanak a baba érkezésének útjába – így egyre több köztünk a kismama, anyuka is.
Egy gyermek érkezése – akár készültünk rá, akár meglepetésként ér – nagy kaland, örömei és szépségei mellett sok változással, kihívással is jár.
Természetes, hogy ezer kérdés, örömök és aggodalmak kavarognak bennünk. Egyszer csak ketten vagyunk, már nem csak a saját egészségünk a tét – a gyermekünknek pedig a lehető legjobbat szeretnénk adni már a pocakban is.
Inzulinrezisztens, PCOS-es, netalán terhességi diabéteszben érintett kismamaként még inkább fókuszba kerül az életmódunk. Ez az egyik leghatékonyabb eszközünk arra, hogy optimális hátteret teremtsünk babánk fejlődéséhez és hogy kivédjünk bizonyos komplikációkat.
A szülést követően pedig nagyban hozzájárul a regenerálódáshoz, a baba-mama jóllétéhez.
Miben segíthetek mentorodként?
Munkám kiemelt részét jelenti az egészséges életmódra törekvő kismamák támogatása. Hosszú évek óta gyakorló IR-es és PCOS-es nőként, három gyermek anyukájaként, valamint coach-ként, táplálkozási tanácsadóként és sportszakemberként sok tapasztalatot gyűjtöttem, melyeket tovább adhatok neked.
Kismama Életmód Mentorként informatív és érzelmi támogatást nyújtok a számodra, gyakorlati ötletekkel segítelek a várandósság során, a szülésre készülődve. Számíthatsz rám a kisbabás időszakban felmerülő kérdéseiddel kapcsolatban is, mind a gyermekágy során, mind az életmódotok újraépítése során. Érdemes tehát keresned,
- ha babázni készülsz, vagy babát vársz, és szeretnéd megosztani örömeid, aggodalmaid
- ha tudni szeretnéd, inzulinrezisztens, vagy PCOS-es kismamaként mire kell különösen odafigyelned
- ha várandósan kell elkezdened odafigyelni az életmódodra és ebben támogatásra van szükséged
- ha gyakorlati ötletekre, tudnivalókra van szükséged ahhoz, hogy át tudd ültetni a mindennapjaidba, amit az orvosod, dietetikusod javasol
- ha nem vagy érintett PCOS-ben, IR-ben, de érdekel a várandósság alatti és a szülést követő egészséges életmód
- ha bizonytalan vagy, milyen szempontokat érdemes mérlegelned az orvos, vagy más segítők kiválasztáskor
- ha olyan “kísérőt” szeretnél a babavárás nagy kalandjában, aki maga is tudja, milyen nagy pocakkal is számolni a szénhidrátokat…
- ha az inzulinrezisztencia, PCOS szempontjából is fel szeretnél készülni a szülésre, gyermekágyra
- ha már megszületett a babád, és újdonsült anyaként támogatásra van szükséged új, közös életetek kialakításában
- ha bizonytalan vagy, szülés után hogyan is folytasd, hogyan térj vissza az IR életmódhoz
- ha az élet úgy hozta, hogy angol, vagy német nyelven van szükséged a támogatásra