Tiramisu – IR-, gyerek- és kismamabarát verzió
Teljes kiőrlésű liszttel, hozzáadott cukor, nyers tojás és koffein nélkül. Akár gluténmentesen is.
Mennyiség Előkészítés
12adag 20perc
Sütés/főzés Pihentetés
15perc 10-12óra
Mennyiség Előkészítés
12adag 20perc
Sütés/főzés Pihentetés
15perc 10-12óra
Hozzávalók
Elkészítés
  1. A tojásokat szétválasztom, sárgáikat a nyírfacukorral habosra keverem, majd hozzá adom a lisztet és a sütőport. A fehérjéket a sóval kemény habbá verem, majd óvatosan beleforgatom a masszába. A piskótatésztát sütőpapírral bélelt tepsire terítem, előmelegített sütőben, 180 fokon – kb. 15 perc alatt-megsütöm.
  2. Míg sül, főzök egy nagy adag koffeinmentes kávét, amit tálba öntök, pár csepp steviával és rumaromával ízesítek. A kész piskótát még melegen lehúzom a sütőpapírról, majd „babapiskótányi” darabokra vágom.
  3. A krémhez a habtejszínt a nyírfacukorral és vaníliával habbá verem, majd egy nagy tálban összeforgatom a mascarpone-val.
  4. Egy mélyebb üvegtálban rétegenként leteszem a kávéba mártott piskóta darabokat és a krémet, úgy, hogy a legfelső réteg piskóta fölé is jusson a krémből. Befejezésként egyenletesen megszórom cukrozatlan kakaóporral és kb egy éjszakát (10-12 órát) hűtőben pihentetem.
Megjegyzés

Ebből a mennyiségből nekem – szeleteléstől függően – 9-12 adag jön ki.

Mivel teljeskiőrlésű liszttel és nyírfacukorral készítettük, így a tiramisunk IR-barát, azaz inzulinrezisztens és PCOS-es étrendbe illeszthető. A szénhidrátok felszívódását tovább lassítja a tejszín és a mascarpone zsírtartalma. Az egész nagyjából 190g számolandó szénhidrátot tartalmaz, így az adagonkénti szénhidráttartalom sem lesz túl magas. Azt viszont érdemes észben tartani, hogy a kalóriatartalma az IR-barát átalakítás ellenére sem alacsony. Tartsunk mértéket, bármennyire is eteti magát. 🙂